טיפולי פילינג – כל הדרכים לחדש את העור

טיפולי פילינג

פילינג היא שיטה קוסמטית המעודדת את חידוש העור באמצעות קילופו בדרכים שונות ובדרגות עומק משתנות. קילוף העור חושף שכבת עור רעננה יותר ונטולת פגמים, ועל כן טיפולי הפילינג נחשבים ליעילים בטיפול במגוון נזקי עור, בהם צלקות, קמטים, נזקי אקנה, כתמי שמש ועוד.

כיום, ישנן שיטות פילינג רבות יותר מאי פעם, והן נבדלות אחת מהשנייה בעומק הקילוף שהן יוצרות, והחומרים והמכשירים שבהם משתמשים בזמן הטיפול, בהתאמתן לסוג העור ולנזקי העור שיש לתקן.

פילינג כימי – מהקל אל העמוק

טיפול פילינג כימי נועד לנשים וגברים בעלי עור פגום בשל צלקות אקנה וכתמי שמש, והוא גם משמש לטשטוש קמטים. הגיל הממוצע לטיפול הוא 45, אפשר לעבור אותו בגיל צעיר יותר בתנאי שאין אקנה פעיל. ישנן מספר רמות לטיפול בפילינג כימי, ונרחיב מעט על כל אחת מהן:

פילינג כימי קל

הוא טיפול המתבצע באמצעות מריחה של תמיסה כימית המכילה חומצה תלת־כלורית בריכוזים קבועים. כמה דקות לאחר מריחת התמיסה על עור הפנים, העור מתחמם ועובר תהליך הדומה למעין כווייה כימית. כמה ימים לאחר מכן יתחיל העור להתקלף, והתוצאה היא שיפור זרימת הדם לעור הפנים ועור חיוני וחלק יותר.

פילינג בינוני

הוא טיפול מעט יותר פולשני, מאחר שמטרתו היא קילוף העור עד לשכבת הדרמיס. בטיפול זה ריכוז החומצה התלת-כלורית הוא כמעט כפול מריכוזו בתמיכה בפילינג קל. לפיכך, התוצאה המידית של הטיפול היא עור צורב, נפוח קלות ובהיר. קילוף העור מתרחש בשבוע עד עשרה ימים לאחר הטיפול, ואחר כך נחשף עור רענן ובריא יותר.

פילינג עמוק

הוא השיטה הפולשנית מבין השלוש. הטיפול נעשה בחדר ניתוח תחת הרדמה מקומית, ובמהלכו מוחדרת חומצה תלת-כלורית בריכוז גבוה עד לעומק הדרמיס. הפילינג העמוק עלול להכאיב וגם לשנות את צבע העור. מן הסתם, ככל שהפילינג עמוק יותר כך זמן ההחלמה וההתאוששות (שבו נושר העור ונחשף עור חדש ורענן) ארוך יותר. בדרך כלל זמן ההתאוששות נע בין חודש למספר חודשים..

לאחר פילינג כימי יש להימנע מחשיפה לשמש, להשתמש במקדמי הגנה ולהימנע מאיפור בימים שלאחר הטיפול. יש לזכור שפילינג כימי הוא הליך רפואי לכל דבר ועניין, ועל כן מומלץ להתייעץ עם רופא טרם תחילת הטיפול.

פילינג לייזר

פילינג לייזר הוא טיפול חדש יחסית, והוא משמש גם להחלקת קמטים ולחידוש עור בעל פגמים ניכרים לעין. פילינג לייזר נחשב גם הוא להליך פולשני, והוא נעשה בחדר ניתוח תחת הרדמה כללית או מקומית. היתרון העיקרי של פילינג לייזר בהשוואה לפילינג כימי הוא שליטה מלאה של הרופא על עומק החדירה לשכבות העור העמוקות.