מיקרונידלינג להצערת העור – יתרונות ותופעות לוואי

מיקרונידלינג להצערת העור

מיקרונידלינג (Microneedling) היא שיטת טיפול לא-פולשנית שבמהלכה הרופא משתמש במחטים קטנות (מיקרו-מחטים) כדי לדקור את העור.
מטרת הטיפול היא לייצר קולגן ורקמות עור חדשות עבור עור חלק, מוצק וצעיר יותר. הטיפול מתאים לטיפול בצלקות, קמטים ונקבוביות פתוחות.
ניתן לעבור את הטיפול גם כדי להעלים צלקות אקנה, כתמי שמש ו"עיגולים שחורים" מתחת לעיניים.

איך מתבצע טיפול במיקרונידלינג?

כאמור, מטרת הטיפול במיקרונידלינג היא להמריץ את העור לייצר קולגן, הוא החלבון האחראי, בין היתר, על שמירה על גמישות ורעננות העור. הגוף מאבד קולגן באופן טבעי עם הגיל ובעקבות פציעות. הרעיון הוא שהמחטים הזעירות דוקרות את העור ופוצעות אותו פציעה קלה, והעור מגיב ביצירת רקמת עור חדשה ועשירה בקולגן. רקמת העור החדשה תהיה מוצקה יותר ואחידה יותר בגוון ובמרקם.

במהלך הטיפול הרופא ידקור את העור דקירות קטנות באמצעות מכשיר דמוי עט, ויעביר את המכשיר באופן שווה על כל האזור המטופל. המחטים המשמשות בטיפול הן כה קטנות עד שהן כמעט לא מורגשות בזמן הטיפול. עם זאת, לרוב הטיפול כרוך בהרדמה מקומית. עם סיום הטיפול הרופא ימרח סרום או קרם מרגיע על העור.

הטיפול כולו נמשך כחצי שעה, ומקסימום שעתיים כולל ההכנה לטיפול וההתאוששות ממנו. אין צורך בהחלמה ממושכת, ואפשר לעבור אותו בהפסקת הצהריים ולחזור מיד לעבודה ולפעילות היום-יומית. אפשר להשתמש במייקאפ כדי לטשטש את סימני הדקירה המופיעים לאחר הטיפול. מכיוון שהעור יהיה רגיש יותר לשמש, מומלץ להשתמש בקרם הגנה מהשמש.

מיקרונידלינג להצערת העור
מיקרונידלינג להצערת העור

למי מתאים הטיפול במיקרונידלינג?

קהל היעד של מיקרונידלינג הוא גברים ונשים בריאים המתמודדים עם אחד המצבים האלה או יותר:

  • צלקות אקנה
  • כתמי גיל או כתמי שמש
  • קמטים או קמטוטים
  • נקבוביות פתוחות
  • ירידה בגמישות העור
  • גוון עור לא אחיד

מיקרונידלינג משמש לעתים גם לטיפול בסימני מתיחה באזורים נוספים בגוף כגון הירכיים והבטן. ניתן להשתמש בו גם כדי להסתיר צלקות באזורים שונים בגוף.

הטיפול אינו מיועד לנשים בהיריון, אנשים הסובלים ממחלות עור כרוניות כגון פסוריאזיס או אקזמה, וגם לא לכאלה שיש להם פצעים פתוחים, היסטוריה של צלקות עור, או מי שעבר לאחרונה טיפול ברדיותרפיה.

מיקרונידלינג להצערת העור
מיקרונידלינג להצערת העור

תופעות לוואי של מיקרונידלינג

בדומה לכל טיפול קוסמטי גם מיקרונידלינג כרוך בסיכון כלשהו. תופעת הלוואי הנפוצה ביותר היא תחושת גירוי קלה בעור מיד לאחר הטיפול. אצל מטופלים רבים מופיעה גם אדמומית בעור במשך מספר ימים. התופעות האלה הן קלות ולרוב חולפות בתוך זמן קצר. תופעות לוואי נדירות יותר כוללות דימום, חבלות, זיהומים או קילוף העור, והן מחייבות פנייה מידית לרופא.

למה לצפות מטיפול מיקרונידלינג?

לאחר טיפול מיקרונידלינג העור מתחדש במהירות רבה יחסית, ותאורטית אפשר לראות את תוצאות הטיפול כבר לאחר מספר שבועות. כדי לשמר את תוצאותיו, יש לעבור מספר טיפולים, ובמקרים מסוימים ולפי המלצות הרופא, לעבור גם טיפולי פנים משלימים כגון מילויים למיניהם.

 

לסיכום, מיקרונידלינג הוא טיפול לא פולשני, קצר ואפקטיבי יחסית להחלקה, הבהרה ומיצוק של עור הפנים, ולטיפול במצבים כמו צלקות אקנה וסימני מתיחה.

מעוניינים במידע על טיפולי מיקרונידלינג באזור מגוריכם? השאירו פרטים וניצור עמכם קשר.