המדריך לניתוח אף

ניתוח אף הוא אחד מהניתוחים הפלסטיים הנפוצים ביותר בישראל. האף הוא חלק מרכזי מאוד בפנים שלנו ורבים טוענים כי האף נותן את "האופי" של הפנים. כולנו רוצים אף סולד ויפה, אך לא את כולנו בירך הטבע באף שכזה, וכל מי שרוצה לשפר את המראה של האף שלו יכול כיום לעשות ניתוח אף. בפורטל פלסטיקה תקבלו את כל המידע הדרוש לכם בתחום ניתוחי האף בישראל.

אף סולד או נשימה קלה – הסיבות הנפוצות לניתוחי אף

כל גבר או אישה, כמעט בכל גיל, הרוצים לשפר או לתקן את המראה של האף שלהם יכולים לעשות ניתוח אף. יש אנשים הנדרשים לעבור ניתוחי אף מסיבות בבריאותיות כגון בעיות נשימה, שברים, פציעות או בעיות תפקוד כמו פגיעה בחוש הריח.

עם זאת, רוב הסיבות לניתוחי האף הן אסתטיות כגון חוסר סימטריה, גודל האף וצורתו. חשוב לציין שהעדפות אסתטיות הן אישיות ואינן תלויות באופנה. בניתוח האף חשוב להתאים את התוצאה הן להעדפות האישיות והן למבנה הפנים.

הכנה לניתוח אף

ההכנה לניתוח אף היא תהליך חשוב במיוחד והוא כולל גם בדיקה בריאותית וגם את תיאום הציפיות.

בשלב ההכנה תוזמנו לפגישה ראשונית עם המנתח הפלסטי, שיבדוק את התאמתכם לניתוח, את מצבכם הבריאותי וגם ישמע מכם, המועמדים לניתוח, על הסיבות לניתוח, היעדים והציפיות. במהלך הפגישה גם תקבלו מהרופא המנתח הסבר ברור ומפורט על תהליך הניתוח, התוצאות הצפויות, זמני ההחלמה והסיכונים.

סיכונים בניתוח אף

כמו כל הליך רפואי, גם ניתוח אף כרוך בסיכונים, לכן חשוב להכיר בהם ולהתייעץ עם הרופא המנתח מבעוד מועד. הסיבוכים הנפוצים ביותר כוללים דימום, זיהומים או תחושה של קריסת סחוס באף. סיכונים נוספים קשורים להליך ההרדמה, כמו אלרגיה לחומרי הרדמה.

תוצאות הניתוח

התוצאות הרצויות של ניתוח אף הן מראה טבעי המשתלב באופן טבעי והרמוני עם תווי הפנים, שיפור בנשימה ובתפקוד האף או תיקון בעיות קיימות.

כמו בכל ניתוח כירורגי, התוצאות הן אינדיבידואליות ומושפעות, בין השאר, מהמיומנות של הרופא המנתח, המבנה האנטומי של המטופל, והיענות להנחיות הטיפול לאחר הניתוח. שביעות הרצון מהתוצאות תושפע גם מתיאום הציפיות שנעשה בין המטופל והמנתח.

בתוך כמה זמן אפשר לראות תוצאות?

לוח הזמנים לקבלת תוצאות משביעות רצון מניתוח האף מושפעות מגורמים שונים ומשתנות מאדם לאדם. אצל חלק מהאנשים ניתוח אף יוביל לשיפור ניכר במראה או במצב הבריאותי בתוך כמה חודשים, ואילו אצל אחרים התוצאות ייראו רק לאחר שנה.

כמה זמן נמשכת ההחלמה?

פרק ההחלמה נמשך לרוב כשבועיים. במהלך שבועיים אלה, אתם עשויים לסבול מאי-נוחות, כאבים ונפיחות באזור האף. הסרת התפרים לרוב תיעשה כשבוע לאחר הניתוח. הנפיחות צפויה לרדת בהדרגתיות בחודשים הראשונים.

בזמן ההחלמה חשוב למלא אחר הנחיות המנתח הפלסטי. ההנחיות עשויות להשתנות מאדם לאדם, אבל באופן כללי ייתכן שתתבקשו להרבות במנוחה, להימנע מפעילות גופנית מאומצת וכן להגיע לפגישות מעקב כנדרש.

איך לבחור מנתח פלסטי לניתוח אף?

קבלת החלטה לעשות ניתוח אף איננה פשוטה כלל וכלל, אך אם כבר החלטתם, אנו כאן כדי לסייע לכם בתהליך. מיום קבלת ההחלטה יש מספר דברים שחשוב לעשות – מציאת מנתח פלסטי המתמחה בניתוחי אף, תיאום ייעוץ מקדים, בירורים ושיחות עם הרופא על מהלך הניתוח, קבלת מידע על תהליך ומשך ההחלמה וכמובן – בירור נושא העלויות.

כמות המידע בתחום ניתוחי האף היא גדולה ואנו ריכזנו עבורכם את כל המידע באתר זה, על פי הנושאים והתחומים הרבים. תוכלו לקרוא ולעיין בכתבות, דעות, המלצות וקישורים בנושא, וכמובן גם להשאיר את הפרטים שלכם ולקבל הצעות ממנתחי האף המובילים בישראל ומהמרפאות הטובות ביותר בתחום זה.