הסרת שיער בלייזר לגברים

בזמן שישנתם התחולל שינוי גדול בתפיסה העצמית של הגברים בעולם. יותר ויותר גברים מקדישים תשומת לב למראה החיצוני שלהם. זה כולל כמובן בגדים ואביזרי אופנה וגם הסרת שיער; כל אחד הרי רוצה להיות צעיר לנצח, אבל מי רוצה להיות שעיר לנצח?

קצת רקע על הסרת שיער לגברים

הסרת שיער בלייזר היא השיטה האחרונה והמודרנית ביותר (נכון לעכשיו) בין השיטות להסרת שיער. הסרת שיער בכלל, ותודה ששאלתם, נמצאת פה כבר הרבה מאד זמן. במצרים העתיקה שימשה הסרת שיער הראש לסמל מעמד (וגם טיפול יעיל נגד כינים…), וכבר אז השתמשו בשעווה או בתער. מאז עברה הסרת שיער הרבה גלגולים. אם פעם הסרת שיער הייתה סמל מעמד, הרי שבתקופות מאוחרות יותר היא נחשבה למעין עונש, וכיום השתנו שוב פני הדברים וכל אחד שרוצה יכול להסיר שיער.

היתרונות של הסרת שיער בלייזר

1. היא יעילה יותר לאורך זמן – מבין כל השיטות, זו השיטה שמבטיחה מראה חלק לזמן הארוך ביותר. הסרת שיער בלייזר יעילה בדרך כלל למספר שנים, וגם עם השיער חוזר לצמוח, הוא דליל הרבה יותר וקל יחסית להסירו שוב (בניגוד לגילוח, שרק מחזק את השיער). לשם השוואה, על טיפול בשעווה יש לחזור כל מספר שבועות, שלא לדבר על גילוח. דרך אגב, חשוב מאד לדעת: אין הסרת שיער לצמיתות, אלא לאורך זמן. (משרד הבריאות אסר על מכוני הסרת שיער להשתמש במילה הזאת).

2. היא יעילה במיוחד באזורים רחבים כמו כתפיים, גב, רגליים, אך מתאימה גם לאזורים קטנים ועדינים.

3. היא פחות כואבת בהשוואה להסרת שיער בשעווה.

גם להסרת שיער בלייזר יש כמה חסרונות:

1. היא פחות מתאימה לגברים בעלי עור כהה, בעלי קעקועים או אפילו שזופים מאד. הדבר נובע מעצם עקרון הפעולה של הלייזר – הוא עובד על אבחנה בין אזורים כהים יותר (שורשי שיער) לכהים פחות (עור בהיר).

2. הטיפול דורש מספר מפגשים לאורך זמן משום שרק כך ניתן יהיה לטפל בכל השערות.

3. אי אפשר לבצע זאת בבית בשיטת "עשה זאת בעצמך" כמו הגילוח הישן והטוב. השיטה דורשת מכשור מתקדם וכן הכשרה מתאימה למפעיל. לכן חשוב לחפש מכון מקצועי.

סיכונים וסיבוכים אפשריים:

– אחרי הטיפול עלולה להופיע אדמומיות בעור, והיא אמורה לחלוף אחרי מספר ימים.

– במספר מקרים עשויות להיווצר צלקות. בכל מקרה הן אמורות לדהות במשך הזמן.

אם החלטתם סופית להסיר שיער גוף באמצעות טיפול לייזר, יש מספר דברים שכדאי לעשות בדרך לעור חלק:

1. התייעצו עם יועץ במכון שבחרתם כדי לבדוק את התאמתכם לטיפול ולהתאים את המכשור האופטימלי עבורכם.דאגו להביא משקפי שמש כדי למנוע נזקים לעיניים בזמן הטיפול.

2. הימנעו משתיית קפה או אלכוהול ביום שלפני הטיפול – כל העור יהיה פחות רגיש.

3. השתדלו להימנע משיזוף וחשיפה לשמש בחודש שלפני הטיפול, כדי להקל על המכשיר את ההבחנה בין הצבעים. דרך אגב, גם לאחר הטיפול מומלץ להימנע מחשיפה לשמש במשך כ-6 שבועות.

4. גלחו היטב את האזור המיועד לטיפול יומיים לפני הטיפול.

לסיכום:

הסרת שיער בלייזר מתאימה מאד לגברים. בינינו, איזה גבר היה מוכן להשקיע זמן בטיפול שעווה כל כמה שבועות? הסרת שיער בלייזר נעימה, יעילה (וגם משתלמת) לאורך זמן.

בהצלחה!