סנטר כפול – גורמים וטיפולים

סנטר כפול - גורמים וטיפולים

"סנטר כפול" הוא תופעה טבעית ונפוצה המתבטאת בהצטברות שומן באזור שמתחת לקו הלסת. להיווצרות סנטר כפול יכולות להיות מגוון סיבות בהן ירידה משמעותית או מהירה במשקל, שינויים הורמונליים, הידלדלות טבעית של העור בגלל הגיל, נטילת תרופות מסוימות ועוד. לסנטר כפול אין השלכות בריאותיות, וההשפעה העיקרית היא אסתטית. הרפואה הפלסטית והאסתטית מציעה מספר טיפולים יעילים להעלמת סנטר כפול או לצמצומו.

ניתוח מתיחת צוואר להעלמת סנטר כפול

ניתוח לעיצוב הסנטר מיועד לסובלים מסנטר כפול ומדולדל העמיד בפני דיאטות וטיפולים אלטרנטיביים אחרים. הניתוח עצמו אורך כשעתיים, ובמהלכו הרופא מסיר את עודפי העור והשומן באזור הסנטר והצוואר ומהדק את השרירים. ההחלמה מהניתוח אורכת כשבועיים, וב-48 השעות העוקבות לניתוח יש צורך לחבוש את האזור. הניתוח מותיר הצטלקויות מינימליות, בעיקר סביב האוזניים.

זריקות להמסת השומן בסנטר

הזרקות חומרים ממיסי שומן ישירות לתאי השומן היא שיטה חדישה לטיפול בסנטר כפול. החומר המוזרק מפרק את תאי השומן ללא השפעה על הרקמות ואינו מותיר צלקות כלל. תופעת הלוואי העיקרית היא נפיחות קלה ואדמומיות זמנית. לעיתים יהיה צורך לחזור על הטיפול אחת לחודש עד שיתקבלו התוצאות האופטימליות.

טיפול בסנטר כפול באמצעות בוטוקס

הזרקת בוטוקס לאזור הסנטר הכפול משתקת את השרירים במיקומים הבעייתיים באזור הצוואר וקו הלסת, ובכך מותחת את העור ומצמצמת את הנפיחות והרפיון באזור. כמו בכל הזרקת חומרי מילוי, ההשפעה זמנית ויש לחדש את הטיפול בכל כמה חודשים כדי לשמר את התוצאות.

טיפול המסת שומן ומיצוק העור

טיפול ה-"NeckTight" הוא שיטה מיני-פולשנית הנעשית בהרדמה מקומית, שמטרתה צמצום תאי השומן שהצטברו תחת הסנטר. הטיפול נעשה באמצעות גלי רדיו החודרים לעומק העור ומתמקדים בשלוש פעולות עיקריות: המסת השומן, שאיבתו ומיצוק העור שמעליו. הטיפול לוקח כחצי שעה, ולאחריו תצטרכו לחבוש חבישת לחץ למשך כשבוע. לאחר כחודש מהטיפול הראשוני ניתן לראות תוצאות.

טיפולים טבעיים להעלמת סנטר כפול

ישנן מספר דרכים טבעיות לטיפול בסנטר כפול, בין היתר באמצעות הנחת מסכות פנים מחומרים טבעיים כגון תפוחים או שמן נבט חיטה או זירוז חילוף החומרים על ידי צריכה מוגברת של ויטמין E (הנמצא בין בית היתר באגוזי לוז, צנוברים, גרעיני חמנייה קלויים ושקדים) ושתיית תה ירוק. 

תרגילים לעיצוב הסנטר

גם תרגילי התעמלות יכולים למתוח את עור הפנים ולצמצם משמעותית את היקף הסנטר הכפול. התרגילים כוללים הנעת הראש כלפי מעלה ומטה, כיווץ ושחרור שרירי פה, סיבוב הסנטר והלשון. עוד דוגמה לתרגיל שנחשב ליעיל במיוחד לצמצום היקף הסנטר, הוא לשבת בישיבה מזרחית ולהטות את הראש מצד לצד תוך כדי תמיכת הראש בידיים. נסו את זה בבית!