השתלת שיער- שאלות ותשובות

כאשר מתחיל תהליך דילול שיער והתקרחות, אך יש עדיין שיער, אחת האפשרויות היא השתלת שיער. מהי השתלת שיער ואיך צריך להיערך אליה? מה התוצאות של הטיפול ובתוך כמה זמן יהיה אפשר לראות אותן? האם ההליך כרוך בסיכונים ובתופעות לוואי? ריכזנו עבורכם תשובות לשאלות הנפוצות ביותר בנושא השתלת שיער.

איך מתבצעת השתלת שיער?

תהליך השתלת שיער אינו פשוט כפי שהוא נתפס על ידי רבים, אלא ניתוח לכל דבר. אמנם מינורי, אבל עדיין עם התערבות כירורגית. הניתוח נעשה בהרדמה חלקית באמצעות חומר הרדמה המוזרק לאזור בו תתבצע ההשתלה.

האם יש תקופת החלמה אחרי השתלת שיער?

כאמור זה ניתוח לכל דבר, ולכן חשוב שאחרי הניתוח המטופל לא ינהג בעצמו בחזרה הביתה. כדאי לוודא שמישהו מלווה אותו ברכב או בתחבורה ציבורית. כמו כן רצוי  לקחת מספר ימי מנוחה.

כשהולכים לישון כדאי במשך מספר ימים אחרי הניתוח לישון בצורה מאוזנת וזקופה יחסית כדי לא להזיז בלי כוונה מתוך שינה את השתלים ממקומם. כמו כן מומלץ במשך שבוע ללבוש חולצות עם כפתורים כדי שהסרת החולצה לא תדרוש מעבר באזור הניתוח.

כמה זמן אחרי הניתוח אפשר לחזור לפעילות גופנית?

בשבוע הראשון לאחר ההשתלה אין לעשות פעילות פיזית מאומצת או פעילויות ספורטיביות כמו: אימון כושר, נסיעת אופניים, ריצה וכדומה לאחר שבוע, כל אחד לפי הרגשתו, יוכל לחזור לפעילות בהדרגה..

בתוך כמה זמן רואים את תוצאות הטיפול להשתלת שיער?

חשוב להבין שייקח זמן עד שתראו תוצאות מהניתוח להשתלת שיער. מיד לאחר הניתוח השערות שהושתלו ינשרו. זהו תהליך טבעי ואין מקום לדאגה. מה שחשוב הוא להבין ששורשי השיער שהושתל שקועים בקרקפת ומהם יצמח השיער החדש. תהליך זה עשוי לקחת כשלושה חודשים, אך תחלוף עוד כחצי שנה נוספת עד אשר התהליך יושלם במלואו והמטופל יוכל ליהנות מהתוצאות.

האם ישנם סיכונים ותופעות לוואי?

כמו בכל תהליך כירורגי, עלולים להיות סיכונים ותופעות לוואי, כמו:

דימום מהקרקפת – בדרך כלל זה יהיה דימום קל שיעבור בלי טיפול. אך אם הוא אינו חולף או אם הוא מתגבר יש להתייעץ עם הרופא.

זיהום באזור ההשתלה – לעתים נדירות מתפתח זיהום באזור המטופל. לרוב, הזיהום נובע מכך שהמטופל לא שמר על ההוראות שניתנו לו על טיפול ויגיינה של המקום. בכל מקרה חשוב  לוודא שהתהליך נעשה במכון מסודר ובתנאים סטריליים. אם מתפתח זיהום יש להתייעץ עם רופא, ולטפל באנטיביוטיקה.

כאבי ראש – כאבי ראש עלולים להופיע מיד לאחר הניתוח וגם מספר ימים אחריו; ניתן לטפל בהם באמצעות משככי כאבים.

האם נשארות צלקות אחרי השתלת שיער?

יש לזכור שכל חתך שעושים בעור בדרך כלל יגליד וישאיר סימן קטן, צלקת קטנה. רופא מקצועי ומיומן ידאג לכך שהחתכים יהיו קטנים ככל האפשר ויעשו בעדינות מירבית כך שבסוף תהליך ההחלמה לא ניתן יהיה לראות את מקומם.

החתכים באזור ממנו נלקחו השערות אמורים להיות גם הם קטנים ועדינים אך במקרה הזה הם מכוסים בשיער הקיים.

כמה פעמים יש לחזור על התהליך?

התשובה לשאלה זו תלויה בצרכים וביעדים שהמטופל מעמיד לעצמו. כל מקרה הוא שונה ותלוי במצב נשירת השיער, כמות השיער בה האדם מעוניין ועוד. רוב המטופלים נוטים לעבור לפחות 2 ניתוחים.

האם השתלת שיער מתאימה גם לנשים?

תלוי מה הגורם לדילול או למחסור בשיער. נשים שתהליך כזה יכול לעזור להן הן:

** נשים שחוו טראומה כמו: כוויות, תאונה וכדומה;

** נשים שעברו ניתוח קוסמטי ורוצות לשקם את האזור;

** נשים שיש להן תבניות התקרחות באזורים מוגדרים כמו: נסיגה בקו השיער, בקודקוד וכדומה;

** נשים שאיבדו את שיערן מבעיה מכנית.

מתעניינים בהשתלת שיער? השאירו פרטים ונחזור אליכם עם מידע והצעות מחיר.