בייבי בוטוקס – הטרנד החדש בעולם ההזרקות

בייבי בוטוקס (לא לדאוג, לא מדובר בטיפולי בוטוקס לתינוקות) הוא הטרנד החדש בתחום טיפולי ההזרקות האסתטיות, ולפי השמועות גם קייט מידלטון וגם מייגן מרקל עוברות אותו. בקצרה, מדובר בהזרקות בהזרקות של כמויות קטנות יותר של בוטוקס (בוטולינום טוקסין) במטרה להחליק קמטים וקמטוטים אבל בלי ליצור מראה קפוא וחסר הבעה, זה המכונה "פרצוף בוטוקס".

מה ההבדל בין בייבי בוטוקס להזרקת בוטוקס רגילה?

טיפול בייבי בוטוקס מורכב מכמחצית הכמות המוזרקת בטיפול בוטוקס סטנדרטי. כמו כן, ישנו הבדל בטכניקת ההזרקה: בבייבי בוטוקס משתמשים במחטים דקות יותר, מה שמאפשר מינונים קטנים יותר ורמות דיוק גבוהות יותר. התוצאה היא מראה טבעי יותר ומותאם אישית למטופל.

בהשוואה לטיפול בוטוקס סטנדרטי, טרנד ההזרקות החדש מפחית את הסיכון למראה פנים קפוא ונטול הבעה. לדוגמה, הזרקות בוטוקס מרובות למצח עלולות להחליש את שרירי המצח ובשל כך, לגרום לגבות לצנוח. במיקרו-הזרקות של בוטוקס הסיכון לכך הוא נמוך יותר.

למי מתאים טיפול מסוג בייבי בוטוקס?

בשל המינון הנמוך של בוטוקס, הטיפול מתאים גם לצעירים המעוניינים להשתמש בבוטוקס כטיפול מונע קמטים, ואפשר להתחיל בו כבר בשנות העשרים המאוחרות. באמצעות בוטוקס אפשר "לשחק" עם שרירי ההבעה שיוצרים את הקמטים, וכך לעצור את התפתחות הקמטים ולשמור על מראה פנים צעיר גם בגיל מבוגר יותר.

אצל אחרים הטיפול בבייבי בוטוקס משמש לאסטרטגיית שימור ותחזוקה. כך, במקום לעבור טיפול בוטוקס מלא אחת לכמה חודשים, ובמקום לחכות שההשפעה של הטיפול הראשוני תיעלם והקמטים יחזרו לבצבץ, המטופלים עוברים טיפול בייבי בוטוקס חודשי במינון חלקי ושומרים על מראה פנים צעיר ורענן לאורך זמן.

מה החסרונות של הטיפול?

מחיר – תאורטית, הזרקת בוטוקס במינונים נמוכים אמורה לעלות פחות בהשוואה לטיפול בוטוקס במינון גבוה, אבל בפועל זה לא המצב:  מחיר הטיפול נקבע לפי המוניטין של המטופל, הניסיון שלו, מיקום הקליניקה ושיטת הטיפול. ומכיוון שהטיפול נעשה בתדירות גבוהה יותר, ולעיתים גם מתחילים אותו בגיל צעיר יותר, הנזק הכספי המצטבר יכול להיות די גבוה.

תופעות לוואי – כמו בכל טיפול קוסמטי, לא פולשני ככל שיהיה, תמיד ישנו סיכוי לתופעות לוואי, ובטיפולי בוטוקס התופעות נעות מהחלשת שרירי הפנים ועד לראייה מטושטשת ודיבור לא ברור.

תוצאות – אצל חלק מהמטופלים בייבי בוטוקס לא מספיק להחלקת קמטים מלאה, ויש כאלה שאף חוזרים להזרקות בוטוקס רגילות לאחר כמה ניסיונות.